נשים מלכת היופי שם פרטי קיר זכוכית תעלולי סקפן
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  בית ספר לנשים - תיאטרון הקאמרי

  08/05/2013
  20:30

  בית ספר לנשים - תיאטרון הקאמרי

  יוםרביעי, 8.5.13 בשעה 20:30

   

  קומדיה מאת מולייר

  משתתפים: רמי ברוך, רוזינה קמבוס, עזרא דגן, אלברט אילוז, יפתח אופיר/אודי רוטשילד, אלי גורנשטיין, יעל טל, רובי מוסקוביץ, ערן שראל.

   

  קומדיה קורעת על גברים המנסים לשלוט בנשים, לעצב את התנהגותן, לחנך אותן ולהשתיק אותן. אבל הטבע, החולשה הגברית, הכוח הנשי והאהבה מנצחים.

  מולייר כתב את הקומדיה שלו ב -1662, השנה בה נשא לאשה שחקנית שהיתה צעירה ממנו ב-20 שנה. פער גילים זה, שללא ספק טרד את מנוחתו, מוכפל במחזה, שבמרכזו דמותו של ארנולף, בורגני עשיר, המשוכנע כי כל הנשים מצמיחות לבעליהן קרניים.

  ארנולף קונה מאיכרה ענייה את אנייס, בתה בת החמש, הוא שולח אותה להתחנך במנזר ומועיד אותה להיות אשתו, כשתגיע לפירקה, כרעייה נאמנה ללא עוררין, צייתנית וכנועה, שיודעת לתפור להתפלל ולאהוב את בעלה.

  ארנולף מקווה להנציח את בורותה, את תמימותה ואת נאמנותה ולשמור אותה לעצמו, אך החיים עושים את שלהם ובהעדרו היא והוראס הצעיר נפגשים ומתאהבים.

  העלילה מסתבכת כשהוראס בתמימותו מתוודה באוזני ארנולף – שהוא בעצם ידידו של אביו – בלי להעלות על דעתו שארנולף הוא זה שכולא את אהובתו ומפריע לשני הצעירים לממש את אהבתם.

  כשהועלה המחזה לראשונה, עם מולייר עצמו בתפקיד הראשי, עורר מחאה ציבורית, אולם אוהדי המחזאי ראו במחזה את אחד מהישגיו הגדולים, וחזרו והכירו בו כיוצר נועז שלא חשש לעסוק בנושאים שנויים במחלוקת. כיום, 350 שנה לאחר שהמחזה עלה לראשונה, גברים עדיין מנסים לעצב נשים כמושא חלומותיהם . בשיתוף תיאטרון חיפה

   

  משך ההצגה: שעה וחצי ללא הפסקה

   

  לאתר תיאטרון הקאמרי


  08-05-2013 20:30 08-05-2013 20:30 Asia/Jerusalem בית ספר לנשים - תיאטרון הקאמרי
  עבור לתוכן העמוד