תמונה ראשית
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  יאנה גרבר, צילום, וירדנה לישנסקי, ציור

  יאנה גרבר:

  יאנה גרבר הינה אמנית צילום וציור היוצרת תיעוד וירטואוזי של נופים אותם היא קולטת בסיוריה בעולם. יאנה החלה ליצור בשנת 2006 ומאז היא לא מפסיקה ללמוד, לצלם, לצייר ולגלות תחומים חדשים. דרך התבוננותה הבלתי שגרתית של יאנה גרבר קשורה לעבודתה במשך שלושים וחמש שנה כמומחית לזיהוי כתבי יד במשטרת ישראל.הרצון ליצור שקינן בקרבה גרם לה לפרוש מעבודתה ולהקדיש זמנה ליצירה.

  התחושות המלוות את תצלומיה של יאנה גרבר מעבירות סערות נפש והתרשמות מדמותה של האמנית כיוצרת דרמטית ורבת תשוקה ודמיון פורה. רבות מהעבודות נראות דומות לציור אימפרסיוניסטי, ברבות מהן נשמע רשרוש העלים ברקע, רחשי הרוח המלווה את מהלכיו של היום, קיימת תנועה לירית ומוסיקה דמיונית מרתקת. ציוריה נראים כצילומים ומתאפיינים בניגודים חדים בין אור וצל, דיוק ומוצקות.

  ספרה של יאנה גרבר "יומנה של יאנה" יצא לאור לרגל תערוכתה "החורשה", אשר הוצגה בבית האמנים, בתל אביב, בחודש נובמבר 2010. הספר מהווה מעין יומן אישי המתעד מחשבות, הרהורים ונושאים שהעסיקו את האמנית ביצירתה, בפרקי זמן שונים.

  את פרי יצירתה היא מציגה במסגרת תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם.

   


  ירדנה לישנסקי:

   

  אור, אור כפי שהוא משתקף בנוף, בטבע דומם ובגוף האדם, מאפיין את ציוריה של ירדנה לישנסקי.

  בצד הקריירה שפיתחה בתחום המחשבים, ליוותה אותה תמיד אהבתה לציור. היא למדה אצל טובי הציירים הפיגורטיביים בארץ ובעולם וב 2011 החליטה לפרוש מעולם המחשבים ולהקדיש את כל זמנה לציור.

  ציוריה מושפעים מהסביבה הקרובה אליה - הנוף הנשקף מחלונה, חפצים יומיומיים ואנשים הסובבים אותה. בתערוכה יוצגו ציורי שמן בנושא המרתק אותה - האור.

   

   

   

  עבור לתוכן העמוד