תמונה ראשית
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  גילת דן

  בן עדה ושמואל, נולד ב-8.7.1954 בניו יורק שבארצות-הברית, ועלה ארצה עם הוריו בהיותו בן שנה. הוא למד בבית הספר היסודי "הכרמל" בתל-אביב, ואחר-כך למד במגמה ראלית אלקטרונית בבית הספר התיכון עירוני א בתל-אביב. לאחר שאביו נפטר בגיל צעיר, טיפל דני הבכור באחיו הצעירים ממנו. מורתו סיפרה שהיה רץ בהפסקות לראות מה שלומם.            

  דני היה תלמיד מצטיין, והיה מקובל מאוד על חבריו ללימודים. הוא היה פעיל בארגון "נוער לנוער" וכן היה חבר באגודת מכבי, שבה שיחק טניס וכדורסל.  דני הצטיין בכדורעף והיה חבר נבחרת הכדורעף של ה"קאנטרי קלאב". בה בעת אהב ספרות והרבה לקרוא. "הייתה בו מזיגה של רצינות, אחריות וחוש הומור, שחיבבה אותו על מבוגרים ועל צעירים כאחד," אמרו עליו מוריו. תעודת הבגרות שלו הייתה מצוינת והוא עבר בהצלחה את בחינות הקבלה לאוניברסיטת תל-אביב, אבל לבסוף החליט שלא ללמוד בעתודה האקדמית כי אם לסיים תחילה את שירותו הסדיר בצה"ל.                  

  דן גויס לצה"ל בשלהי אוקטובר 1972 והוצב לגייסות השריון. את הטירונות סיים בהצטיינות, ולאחר קורס מקצועות הוצב בתור תותחן טנק. הוא לא רצה לעסוק בצבא באלקטרוניקה משום שלא רצה לשבת במשרד. כשפרצה מלחמת יום הכיפורים ב-6.10.1973, יצא דני עם פלוגתו לקרב. באותו יום נפגע ונהרג. גופתו לא נמצאה ומקום קבורתו לא נודע. שמו הונצח בבית העלמין בהר הרצל, במצבה לזכרם של הנופלים בחזית הדרום, שמקום קבורתם לא נודע. כמו כן הוקמה לזכרו מצבה בבית העלמין בכפר שמריהו.

  עבור לתוכן העמוד