אודות מועדון +

  

מועדון + מהווה  מסגרת לפעילות תרבותית והרחבת אופקים לאוכלוסיה הבוגרת בכפר שמריהו.

 

פעילות המועדון כוללת:

הרצאות בימי שני – סדרות של הרצאות בנושאים שונים ומגוונים.

מפגשי יום חמישי – מפגשים חברתיים בליווי פעילות תרבותית, חויתית.

טיולים –   בכל רחבי הארץ, נסיעות למוזיאונים ומגוון חוגים.

השנה הוספנו סדרת הרצאות נוספת, אחת לחודש בימי שלישי, בשם "פותחים חלון". בסדרה זו ירצו פרופ' אייל נווה שידבר על סוגיות מרכזיות בתולדות ארה"ב וד"ר אלון ליאל שידבר על משטר האפרטהייד בדרום אפריקה.

במסגרת הסיורים נרחיב השנה ונערוך מספר סיורי אומנות וארכיטקטורה.

 

"מועדון +", או בשמו הראשון , "מועדון 60 +" נוסד בשנת 1999. מטרת הקמתו היתה בניית מסגרת לפעילות תרבותית בשעות הפנאי ודרך להרחבת ההשכלה של התושבים המבוגרים בכפר.  הפעלתו של המועדון נעשתה בהתנדבות ע"י מספר מתנדבים בראשותה של רוני וייס, שהחלה להפעיל בצנעה תכנית הרצאות וסיורים בסיועה ובתמיכתה המלאה של המועצה המקומית.

ההצלחה של המועדון היתה מידית, ובתוך חודשים מעטים החל המועדון להתרחב בהתמדה, הן במגוון הפעילויות שלו והן במספר המשתתפים. למפגשים אף החלו "להתגנב" תושבים צעירים יותר, שמצאו עניין בתחומים השונים שבהם פועל המועדון. 

טיולי המועדון מתקיימים בדר"כ אחת לחודש, ובאמצעותם מגיעים המשתתפים לכל פינות הארץ. בשנים האחרונות יצא המועדון, בין היתר, למצדה, סייר בגולן, טייל בהרודיון ושתה בצמא את הסבריו של המדריך בקסטל. טיולי המועדון הפכו למבוקשים ביותר וברובם ההרשמה וההשתתפות מלאה.

 

במועדון מתקיימים מספר חוגים, שרובם מלווים אותו מראשית דרכו:

 

מועדון הברידג' הפעיל, בהדרכתו של  דורון ידלין, רב-אמן בינלאומי, אלוף אירופה ושחקן נבחרת ישראל בעבר;

 

חוג מחשבים במספר רמות, בהדרכתה המקצועית של יוספה כהן;

 

חוג התעמלות בריאותית אותו מעבירה נטלי.

 

אחד החוגים הייחודיים והחשובים של המועדון הוא "כתיבת זיכרונות" או "כתיבה מודרכת", בהנחייתה של נורית שער.

 נורית, מנחת קבוצות בהכשרתה, מגלה בעבודתה זו יכולת הקשבה רבה והרבה אהבה, ומעניקה לקבוצת הנשים המשתתפות בחוג את מלוא תשומת הלב והרגישות בתהליך כתיבת סיפור חייהן. חשוב לציין שחוג זה ממומן כולו על ידי המועצה, שמצאה דרך נאותה להוקיר את פעילותן של הוותיקות.

 

פעילות קיץ – בשנה האחרונה הרחבנו את פעילות המועדון גם לחודשי הקיץ, מתוך הבנת הצורך למלא גם חודשים אלה בעניין. פעילות הקיץ זכתה להצלחה רבה. ההשתתפות הרבה וחוות הדעת החיוביות שכנעו אותנו להמשיך ולתכנן פעילות גם לחודשים אלה.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
רח' הנוטע 4 כפר שמריהו | weil@kfar.org.il | 09-9569430
עבור לתוכן העמוד