ג'אז – פַּס הַקּוֹל של המאה העשרים

ג'אז – פַּס הַקּוֹל של המאה העשרים
מרצה: ד"ר רז יצחקי,
פסנתרן ומוסיקאי, אוניברסיטת בר אילן
ימי שני, בין השעות 19:30-21:00

סיפורו של הג'אז מגולל את סיפורה של המהפכה החברתית העצומה שהתחוללה במאה העשרים. הג'אז צמח כביטוי תרבותי ששיקף תהליכים פוליטיים ותרבותיים וצבע אותם בצבעים ססגוניים. המפתח להבנת הג'אז מצוי בהבנת ההקשר למהפכה זו. מהו הרקע החברתי והתרבותי שמתוכו צמח הג'אז? מיהם האומנים הבולטים ומהו ייחודם? מהו סוד הקסם האמתי של תרבות הג'אז? סדרת ההרצאות מיועדת לכל חובבי המוזיקה, מלווה במצגות עשירות, קטעי וידאו ושמע נדירים והדגמות חיות בפסנתר על הבמה.

בתוכנית:


17.12.18 ניו אורלינס - כור ההיתוך

שירת העבדים, הרגטיים והבלוז החושני צומחים על רקע מציאות קוסמופוליטית נדירה, טעונה ותוססת. הצלילים החמים שנשמעים מידיי לילה מועדוני  רובע החלונות האדומים, עומדים לשנות את פניה של ההיסטוריה המוזיקלית לעד.

7.1.19  מניו אורלינס לשיקאגו וניו יורק

החיידק משתולל- לילי סצנת הלילה של ג'לי-רול מוֹרְטוֹן, מָא' רַייני  וסִדְני בֶּשֶה הבוקעים ממרתפי האלכוהול, כובשים את היבשת בתקופת היובש כרקע לחיים מתירניים ומרדנים.
 

11.2.19 ניצוצות של גאונות

הרנסנס של הארלם מצמיח שיתופי פעולה נדירים בין מעבדים מוזיקליים– כמו דיוק אלינגטון, המקבעים סדר בתזמורות ובין כוכבים – כמו לואי ארמסטרונג ואת'ל וואטרס, הפורצים כל גבול.
 

18.3.19 עידן הסווינג - נראה אתכם יושבים בכיסא...

 תזמורות הסווינג הגדולות סוחפות ומרקידות את אמריקה בתקופת השפל הגדול- עם בני גודמן, גלן מילר,  בילי הולידי  ואלה פיצג'רלד.


 

נרשמים עכשיו ונהנים ממחיר הנחה ומחיוב מאוחר!
מחיר הסדרה לנרשמים בהרשמה מוקדמת (עד ה-29.5):
320 ₪ במקום 390 ₪
במעמד ההרשמה יחויבו 50 ש"ח בלבד, יתר התשלומים החל מחודש אוגוסט.
לשמירת מקומותיכם ולהרשמה  צלצלו 09-9569430 (שלוחה 1)

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים
רח' הנוטע 4 כפר שמריהו | odit@kfar.org.il | 09-9569430
עבור לתוכן העמוד