02
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  שישי משפטי

  הגדל

  שישי משפטי 

  מרצה: פרופ' סוזי נבות ,

  המסלול האקדמי, המכללה למנהל

   

  הזדמנות לחוות את הדילמות הערכיות, לנתח את האקטואליה המשפטית ולטייל בעקבות הסוגיות הפוליטיות המעצבות את סדר היום בישראל.  הסדרה "שישי משפטי" תעסוק בסוגיות ציבוריות נבחרות, בצד ניתוח אירועים קונקרטיים ודיון באקטואליה המשפטית.

  מפגש 1 - אקטיביזם שיפוטי    

  האם נכונה הטענה בדבר האקטיביזם השיפוטי? האם ניתן להביא לבג"ץ כל סוגיה – פוליטית, כלכלית ומדינית - והאם בפועל בג"ץ הוא המחליט בכל נושא?

  מפגש 2 - פסילת מפלגות פוליטיות

  האם יכולה מדינת דמוקרטית לפסול מפלגות לא דמוקרטיות? עד כמה זו תופעה רווחת בעולם? מהו ההסדר הישראלי וכיצד הוא מיושם הלכה למעשה? כמה מפלגות ניסו לפסול וכמה נפסלו בפועל?

  מפגש 3 – חסינות חברי הכנסת

  מה משמעותה של חסינות? האם לחבר-כנסת מותר לבצע עבירות פליליות במסגרת תפקידו? מהם כללי המותר והאסור במסגרת הפעילות הפרלמנטרית ומי מטפל בכך?

  מפגש 4 – על "איזור הדמדומים" – בין פלילי לציבורי

  מה בין אחריות פלילית לאחריות ציבורית? מי אחראי על התקינות השלטונית? מה דינם של בכירים שהתנהלותם לא תקינה אבל... חוקית? על הטיפול משפטי ב"תחום האפור" ועל השאלה האם יש מקום לטיפול של בית משפט בתחום של אתיקה ציבורית.

  מפגש 5 – הצבא ב"צבת" המשפט

  התערבות המשפט בצבא: מי יכול להיות רמטכ"ל ואת מי נגייס לקורס טיס כשאלות "משפטיות". על פקודה בלתי חוקית בעליל, על הכיתוב במצבות ועל המלחמה בטרור בראי הפסיקה.

  מפגש 6 – סיפורו של נשיא

  מי רשאי ומי ראוי להיות נשיא המדינה? מהם תנאי הכשירות, מהן דרישות ה"מינימום" לתפקיד? כיצד הוא נבחר והאם אפשר להדיח אותו? מהם הכשלים של חוק יסוד: נשיא המדינה ומה למדנו מתיק קצב?

  מחירון

  תושב כפר שמריהו 540 ₪

  תושב חוץ 600 ₪

   

  שישי 10:00-11:30

  תאריכים

  23.3.18  27.4.18   11.5.18  25.5.18  8.6.18  29.6.18

  אודיטוריום וייל, כפר- שמריהו, רח' הנוטע 4

   

  עבור לתוכן העמוד