מועצה מקומית כפר שמריהו
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

שני ורנר,סיור אומנות בתחנה המרכזית בתל אביב.

13/10/2015
09:30

הסיור נערך ביום שלישי ה- 13.10.15 והיה מוצלח מאוד.

להלן מס' תמונות:

 


לא תאמינו אבל דווקא בתחנה המרכזית החדשה צומחת לה בועת אמנות עכשווית מרתקת במיוחד. זה  ללא ספק אחד המבנים ההזויים, המטורפים והמדליקים בתל אביב, מרביתו נטוש וסגור לקהל – כולל ששה אולמות קולנוע, ושתי קומות של חנויות שמעולם לא נעשה בהן שימוש. במקביל הפכה התחנה מקום מפגש לכמה מקהילות הזרים שחיות בדרום תל אביב, כולל ערבי ריקוד, קריוקי ושלל חנויות מזון מהמזרח.

יחד עם כל האקשן הזה, התפתחה במקום גם קהילה של אמנים. זהו מקום מושבו של בית הספר לאמנות המיצג, מקום החזרות של תיאטרון אמנות מיוחד במינו, זירה של סטודיאות של אמנים וכאילו זה לא הספיק, כל הקומה העליונה של התחנה מוקדשת לתערוכת אמנות של מיטב אמני הרחוב שפועלים כיום בארץ.

בסיור שלנו נשוטט ברחבי התחנה (גם באזורים הנטושים), נבין את המשמעות ההרסנית שהייתה לה בתוואי הדמוגרפי של האזור ואת כישלון החזון שהניע אותה. יחד עם זאת, ההכרה של המרקם העשיר שמתקיים בתחנה תאפשר מבט מחודש על האמנות שצומחת בתוכה ומגיבה לה.
בסיור גם נבקר בסטודיואות ונזכה לראות את סביבת העבודה של האמן, ולשמוע ממנו על יצירתו, ולראות עבודות בתהליך ועבודות שטרם הוצגו לקהל. את הסיור נסיים בקומה השביעית של התחנה שם מוצגת תערוכה של מרבית אמני הרחוב שפועלים כרגע בתל אביב.

 
אני כבר מקדימה ואומרת, זהו לא סיור הגלריות הרגיל שלנו, אבל זה ללא ספק אחד הסיורים ההזויים והמרגשים שהיו לנו בזמן האחרון.

הכינו את עצמכם לחוויה שונה, קצת מבולגנת, מלאת ריחות ורעשים וכמובן אמנות יוצאת מן הכלל.
 
פרטי המפגש:

אנו ניפגש ביום שלישי 13.10.15 בשעה 10:30 בפינת הרחובות יוסף לישינסקי (מה שנראה במפה "ראש פינה") ורחוב לוינסקי, בקצה של גינת לוינסקי

הסיור יימשך כשעתיים וכולל הליכה, מומלץ להגיע עם נעליים נוחות.

למגיעים עם רכב: ישנם כמה חניונים ברחובות הקטנים סביב אזור התחנה המרכזית
אנא מכם, הגיעו בזמן - יש לנו הרבה מה לראות.

 

 

 


13-10-2015 09:30 13-10-2015 09:30 Asia/Jerusalem שני ורנר,סיור אומנות בתחנה המרכזית בתל אביב.
עבור לתוכן העמוד