תמונה ראשית
  מועצה מקומית כפר שמריהו
  תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

  יום האישה הבינלאומי 20.3.2014

  סיכום האירוע. מאת: דרור אלוני, ראש המועצה:

  הערב צינו בכפר שמריהו את יום האישה הבינ״ל.

   

  כחצי שעה לפני שעת ההתחלה הגיע הציבור הנשי בכל הדרו וטעם ממטעמי מסעדת טנדורי, אשר הוגשו בגן הפסלים, הצמוד למבואת אודיטוריום ווייל.

   

  השפית רינה פושקרנה הביאה טעימות מהמטבח ההודי ובהמשך שיתפה את הקהל בסיפור הצלחתה.

   

  בתחילת הערב בצד דברי התודה ציינתי כי ראשיתו של יום האישה הבינלאומי לפני כמאה וחמש עשרה שנים, בארצות הברית, לחיזוק מעמד האישה העובדת.

  עברו השנים, נשים רכשו השכלה, תפסו תפקידי מפתח והיום, בעולם המערבי, מדובר על ניהול בסגנון מנצח – ניהול נשי. יחד עם זאת יש להמשיך ולהיאבק על שיווין מלא והערכת האדם על פי יכולותיו וכישוריו בארץ ובעולם.

  יש עדין חברות בהן מעמד האשה קרוב למעמד חית המשק...

   

  הערב בחרנו להעלות על נס את פועלה של תושבת הכפר, אורה הולין. וכך אמרתי: תעודת הוקרה זו ניתנת לגב' אורה הולין על תרומתה לחיי התרבות בכפר ומעורבותה בחיי הקהילה. מזה שנים מכהנת אורה כחברה בוועדת תרבות, במסגרתה מקדמת בעיקר את תחום המוסיקה הקלאסית הקרוב לליבה.

  בד בבד אורה לוקחת חלק פעיל בוועדת כח אדם ובוועדת המכרזים לאיוש משרות במועצה. פעילותה בתחום המוסיקה "פורצת" אל מחוץ לגבולות הכפר: אורה חברה במספר הנהלות של תזמורות מובילות בארץ כמו סולני תל-אביב, ברוקדה ועוד, פעילה כחברה בצוות השופטים של פרס רובינשטיין ופסטיבל גליל עליון.

  אורה מעניקה חסות אוהבת ותומכת לנגנים צעירים. ביתה פתוח לנגנים, לערבי שירה ולקונצרטים ועל כל אלה היא מנצחת בחיוך, בנדיבות ובהרבה חום, בתמיכתו המלאה של בן זוגה – גדעון הולין.

   

  לאחר הרצאה מפי רינה פושקרנה, הוקרן הסרט the lunchbox

   

  נדמה לי שמטרת הערב הושגה. בכל מקרה הציבור הנשי ניהנה. תודה לאילה ברטור, לסיגל זוז, לאניק זבליק ולצוות בית ווייל.

   

  החל מחודש מרץ 2014, לבקשתה, משמשת רו״ח יעל לוי, גזברית ומזכירת המועצה, כיועצת ראש המועצה לענייני נשים. 

   

  תמונות מהאירוע:

  צילום: אורלי פלד.

   

   

  עבור לתוכן העמוד